2016/07/02

Jak stworzyć efektowne fotografie na bloga za pomocą programu PT Photo Editor i Canva?

Linki do programów użytych w tutorialu: 

http://www.photo-toolbox.com/product/photo-editor/
https://www.canva.com/

Wszyscy jesteśmy wzrokowcami, więc nie ma się co oszukiwać, że sama sucha treść, choćby najlepsza wystarczy, by zatrzymać dłużej czytelnika na swoim blogu. We współczesnej blogosferze nawet tej amatorskiej panuje wysoki poziom jeśli chodzi o design, czy to grafik, czy szablonów. By zapewnić sobie dobry start w blogowanie, najlepiej od razu, korzystając ze wskazówek blogerów, którzy dłużej "siedzą w branży", umieszczać dopracowane fotografie.

Pisząc "dopracowane" mam na myśli estetyczne, czyli jasne, o ładnych kolorach, czytelne. Warto zachować minimalizm, jednak nie należy przesadzać z surowością, gdyż nie o taki efekt nam chodzi. Do grafik promujących posty wystarczy użyć zdjęcia poprawionego w programie graficznym, nałożenia prostej ramki i tekstu, a będą prezentować się niezwykle efektownie.

W tym poście zaprezentuję efekt użycia darmowego programu PT Photo Editor i również darmowego edytora online - Canva. Wystarczy obejrzeć przygotowany przeze mnie filmik, by przekonać się, jak w prosty i bezpłatny sposób można zwiększyć jakość grafik umieszczanych na blogu. Od tej pory nawet początkujący blogger, który nie miał zbytniej styczności z programami graficznymi stworzy naprawdę ładne ilustracje.
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.