2016/04/21

Be Funky - darmowy fotoedytor online

W tym poście mam coś ciekawego dla blogerów i amatorów fotografii. Chciałabym polecić wam ciekawy edytor zdjęć online, który dopiero co wyszperałam z netu i zdążyłam się nim pobawić. Jego interfejs jest anglojęzyczny, jednak intuicyjny dzięki ikonom, tak więc nawet laicy powinni sobie z nim poradzić. Poza tym stworzyłam tłumaczenie podstawowych jego narzędzi, także zerknijcie sobie na zdjęcia poniżej. Ogólnie edytor jest darmowy, jednak można wzbogacić jego funkcje dokonując zakupu konta premium. Według mnie jednak podstawowe z nich zdecydowanie wystarczą, by stworzyć ciekawe efekty.

Kreator jest o tyle funkcjonalny, iż umożliwia pracę na warstwach, dzięki czemu możemy umieszczać dodatkowe grafiki na zdjęciu, np. znak wodny. Collage Maker pozwala na stworzenie kolaży, a Designer na zaprojektowanie różnego rodzaju wizytówek, kartki, okładek społecznościowych, coverów do postów, infografik, itd.

Photo Editor

Wejdź na stronę edytora i kliknij Get Started.

Wczytywanie zdjęcia

Wciśnij Upload, by wczytać zdjęcie.
Wybierz zdjęcie z dysku lub innego miejsca w sieci.
Poniżej widnieje okno edytora. Z lewej strony widnieje przybornik z poszczególnymi opcjami. Najlepiej, kiedy pobawisz się nimi sam i odkryjesz ich możliwości.

Tłumaczenie narzędziPoniżej prezentuję widok fragmentu tekstur.

Zmiana rozmiaru podglądu / pełny ekran

Tuż pod podglądem zdjęcia, przesuń suwak, by zmniejszyć wielkość fotki w podglądzie lub użyj ostatniego przycisku, by rozszerzyć widok na cały ekran.

Obracanie obrazu

Nad podglądem, wciśnij zaokrąglone strzałki. Ta skierowana w lewo - cofnij, a w prawo - powtórz.

Zapisywanie zdjęcia

Nad podglądem fotografii, wciśnij Save i wybierz miejsce zapisu.

Udostępnianie zdjęcia

Nad podglądem, wybierz przycisk Share i wybierz portal na którym chcesz wstawić fotkę.

Designer

Za pomocą narzędzia Designer możemy utworzyć grafiki korzystając z gotowych szablonów, edytując ich elementy, lub też zaprojektować cały wygląd od podstaw.

Collage Maker

By stworzyć kolaż za pomocą narzędzia Collage Maker, należy wybrać zdjęcia z komputera, za pomocą przycisku Computer, następnie przeciągnąć je w ramki znajdujące się w edytorze. Dodatkowo można nałożyć różne efekty, grafiki, tekst, itd.
To wszystko. Niestety mam świadomość, że nie wyczerpałam tematu w pełni, jednak nie miałam zamiaru tworzyć podręcznika użytkownika. Wychodzę z założenia, że zainteresowane osoby same zapoznają się z pozostałymi, nieopisanymi w poście funkcjami. Także blogerzy do dzieła!

Darmowy dodatek

Poniżej dorzucam zdjęcie róży, które widnieje w powyższym tutorialu. Pochodzi ono z Pixabay z licencją CC0, także możecie śmiało wykorzystać je na swoim blogu, nawet jeśli na nim zarabiacie.
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.