2015/11/29

Jak utworzyć kanał RSS na Feedburner i połączyć go z blogiem na Bloggerze?

Domyślny kanał RSS, z którego korzysta Blogger, to Atom. Feedburner od Google posiada dużą ilość opcji ustawień, dlatego myślę, że warto z niego korzystać. W tym tutorialu pokażę, jak krok po kroku utworzyć własny kanał oraz podpiąć go pod swój blog na Bloggerze.

Na początek zaloguj się na swoje konto Bloggera, po czym przejdź na stronę Feedburnera. W pole pokazane na poniższym obrazku wpisz adres swojego bloga, po czym wciśnij Next.
Jeśli zostanie zidentyfikowanych kilka kanałów, wybierz ten, który należy do bloga. Wciśnij Next.
Pola pokazane na poniższym obrazku wypełnią się automatycznie, jednak możesz zmienić zarówno tytuł kanału oraz jego nazwę. Wciśnij Next.
Gotowe! Skopiuj adres utworzonego kanału, po czym przejdź do swojego panelu admina na Bloggerze. Jeśli chcesz dostosować ustawienia kanału, później możesz wrócić do tego okna i wcisnąć Next.
Na Bloggerze przejdź do menu Ustawienia => Inne => Kanał witryny => Adres URL przekierowania kanału postów => Dodaj.
W pole wklej skopiowany adres kanału i wciśnij Zapisz ustawienia.
To wszystko! Od tego momentu twój blog został połączony z Feedburnerem. Jeśli chcesz w pełni wykorzystać możliwości, które on oferuje, śledź tag FeedBurner na Blokotku. Pod tą etykietą znajdziesz wszystkie poradniki dotyczące konfiguracji kanału postów.
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.