2015/11/29

Jak skrócić wpisy kanału RSS na Feedburner?

Jeśli ostatnimi czasy zauważyłeś znaczny spadek liczby odwiedzających twojego bloga, jedną z przyczyn może być to, że większość z czytelników przegląda posty bezpośrednio w kanale RSS bloga poprzez czytnik lub drogą mailową (jeśli posiadasz opcję mailowej subskrypcji). W przypadku, gdy kanał RSS jest pełny, w strumieniu wyświetlana jest cała treść postów. Z pewnością umila to czytanie, jednak powoduje drastyczny spadek odwiedzin na twoim blogu. Na szczęście jest na to rada!

Jeśli korzystasz z Bloggera, wejdź w Ustawienia => Inne => Kanał witryny => Zezwalaj na kanał w blogu => Krótki => Zapisz ustawienia. Spowoduje to skrócenie wpisów dotyczących postów, dzięki czemu w kanale RSS Atom pojawi się tylko ich fragment.

Niestety ustawienie kanału na krótki, nie zda egzaminu, jeśli do bloga masz podłączony zewnętrzny kanał RSS - Feedburner. W tym przypadku należy wejść w jego ustawienia.

Przeczytaj: Jak utworzyć kanał RSS na Feedburner i połączyć go z blogiem na Bloggerze?

Zaloguj się do swojego panelu na Feedburner, przejdź w zakładkę Optimize => Summary Burner => Teaser, po czym wpisz własny komunikat (domyślnie jest w języku angielskim), który poinformuje czytelników kanału o wyświetlaniu tylko fragmentu tekstu i konieczności odwiedzenia bloga w celu przeczytania jego w pełni. Na koniec wciśnij Save. W polu Maximum lenght określ ilość znaków tekstu posta, widniejącego w kanale RSS.
Na poniższym obrazku możesz zobaczyć efekt zastosowanych ustawień:
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.