2015/09/16

Speakbe - nowy portal społecznościowy 2015

Kochani, właśnie udało mi się zarejestrować na nowym portalu społecznościowym, który ruszył w sierpniu tego roku i postanowiłam podzielić się z wami tą informacją.

Mowa o Speakbe. Portalu polskich webmasterów. Jego idea zaciekawiła mnie, więc postanowiłam spróbować. Niestety na razie trwają testy, także możemy spodziewać się błędów w działaniu oraz nieaktywnych niektórych opcji. Nie zrażając się niepowodzeniami rejestracji na Chrome i Androidzie, postanowiłam spróbować przez Firefoxa i się udało!

Czym jest Speakbe?

W internetowych artykułach można przeczytać, że jest to alternatywa dla Facebooka, która dopiero startuje. Oczywiście ciężko przewidzieć los popularności portalu, jednak jego zamysł jest ciekawy. Twórcy zastrzegają, że nie będą śledzić swoich użytkowników, tak jak robi to Facebook. Jest to ogromny plus. Nie zamierzają również umieszczać reklam, które są takie denerwujące. Jeśli uda im się zachować prywatność oraz nie zaśmiecać interfejsu, na pewno portal stanie się poważnym konkurentem dla społecznościowego giganta.

Funkcje 

Na portalu możemy robić to, co na Facebooku, czyli dodawać wpisy na tablicy (wallu), odpowiadać, wyrazić sympatię lub empatię do wpisu, dodawać znajomych, cytować wpisy, wymieniać prywatne wiadomości z użytkownikami oraz tworzyć wydarzenia. Wszystko to bez konieczności posiadania jakichkolwiek kontaktów! Możemy obserwować dyskusje w poszczególnych miastach, lub ogólne, w dostępnych krajach. Cechą charakterystyczną portalu jest fakt, iż post może zawierać maksymalnie 160 znaków, ale przy zaśmieconych Facebookowych wpisach, wydaje się to być doskonałe rozwiązanie.

Szata graficzna

Interfejs jest niezwykle estetyczny i intuicyjny. Mi bardzo przypadł do gustu. Widać, że autorzy się postarali. Ustawienia nie zawierają setek opcji, tak jak jest to w Facebooku, co może przyprawiać o ból głowy. Tu odnajdzie się każdy początkujący internauta.

Wrażenia

Pobawiłam się nieco funkcjami portalu i przyznam, że panuje tam porządek i kameralna atmosfera, gdyż serwis niedawno wystartował. Przy nim Facebook wydaje się być zatłoczonym miejscem, odbierającym równowagę. Mi osobiście na Speakbe bardzo się podoba i mam nadzieję, że wysiłki twórców zostaną docenione w znacznie szerszym gronie internautów zmęczonych Facebookowym bałaganem i inwigilacją.

Dlaczego wspominam o portalu?

Na blogu poruszam szeroko pojętą definicję blogowania, a obecność blogerów na portalach społecznościowych pozwala nawiązać "biznesowe" kontakty oraz rozszerzyć zakres popularności bloga na większą skalę. Sama lubię nowe internetowe ciekawostki, dlatego pomyślałam, że i wam mogą one przypaść do gustu.

Jak założyć konto?

Wejdź na stronę Speakbe w wersji polskiej i wciśnij Zarejestruj. Jeśli nie udaje ci się, spróbuj na Mozilli Firefox.
Wypełnij formularz rejestracyjny, zaakceptuj regulamin i wciśnij Zarejestruj. Ja w pole imię i nazwisko, wpisałam nazwę bloga.
Kliknij w link aktywacyjny, który pojawi się w twojej skrzynce mailowej.
Pojawi się komunikat o aktywacji konta. Zaloguj się do serwisu.
Gotowe! Tak wygląda panel portalu:
A wy też zamierzacie przetestować działanie portalu? Zapraszam do opisywania wrażeń w komentarzach.
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.