2015/08/14

Twórz piękne kolaże, kartki i okładki społecznościowe z darmowym kreatorem online FotoJet!

W tym poście pragnę przedstawić Ci drogi czytelniku wspaniały, darmowy kreator online, z którego pomocą w szybki i prosty sposób utworzysz efektownie wyglądające kolaże, kartki, okładki społecznościowe i inne grafiki używając zdjęć, tekstów oraz clipartów. 

Niedawno napisała do mnie osoba z teamu FotoJet z zapytaniem, czy przedstawiłabym ich stronę  na swoim blogu (robię to nieodpłatnie), gdyż uważa, że mogłaby spodobać się moim czytelnikom. Z początku nieco z mieszanymi uczuciami (myśląc, że to po prostu spam) zaczęłam testować ich generator i muszę przyznać szczerze, że pozytywnie mnie zaskoczył.

W pierwszej chwili nasunęło mi się podobieństwo z Canvą. Jednak, bez wątpienia FotoJet jest równie, jak nie bardziej interesującym narzędziem i bardzo mi się spodobał. Mam nadzieję, że Tobie również przypadnie do gustu. Z jego pomocą stworzysz stylowe okładki promujące posty tak, że pozazdroszczą Ci ich inni blogerzy! Nie musisz znać się na obsłudze programów graficznych, gdyż edycja zdjęć odbywa się w bardzo intuicyjny sposób, mimo anglojęzycznego interfejsu. Fotki przenosisz za pomocą metody "przeciągnij i upuść", ustawienia zmieniasz za pomocą suwaków i kliknięć. Nic prostszego! Od tej pory edycja grafik stanie się dla Ciebie czystą przyjemnością!
Wejdź na stronę FotoJet i kliknij Get Started.
W zakładce Template wybierz gotowy wzór grafiki, zwracając uwagę na jej przeznaczenie: czy ma to być kartka, czy okładka społecznościowa, itd. Wciśnij miniaturę wybranego szablonu i kliknij Choose.
Poniższe obrazki zawierają objaśnienia poszczególnych funkcji kreatora (kliknij, by je powiększyć):
W zakładce Classic znajdziesz puste ramki kolaży (bez szablonów) oraz gotowe zdjęcia, efekty tekstów oraz cliparty. Wykorzystaj je tworząc własną grafikę.
Jeśli przetestowałeś już kreator FotoJet, koniecznie opisz swoje wrażenia w komentarzu i podziel się z innymi swoją opinią na jego temat. Zapraszam do korzystania i komentowania!
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.