2015/08/31

Jak uniemożliwić wczytywanie komentarzy Disqusa z naszym id na innych stronach?

Przyznaję, wkopałam się :) Jak już wiecie tworzę szablony na Bloggera. Jeden z nich miałam kiedyś u siebie, po czym postanowiłam udostępnić go innym. Niestety zapomniałam wykasować własnego id komentarzy Disqusa w kodzie templatki i jak się łatwo domyślić, komentarze z innego bloga po zainstalowaniu skórki, zaczęły wyświetlać się w moim panelu admina, oraz forum mojej społeczności. Napisałam maila do tej osoby z prośbą o usunięcie, jednak nie wiadomo czy to zrobi. Jeśli wy też macie taki kłopot, ja znalazłam rozwiązanie!

Niestety starych dyskusji nie da się usunąć. Można je tylko zablokować w panelu admina i usunąć komentarze. Zablokować można w menu Discussions => Edit, klikając ikonę kłodki. Na szczęście możliwe jest zapobiegnięcie wczytywania kolejnych, dodając domeny, na których mają się wyświetlać, do listy zaufanych pozycji. By to zrobić postępujcie tak, jak jest pokazane na obrazku poniżej:

Zaloguj się do panelu admina na Disqusie i przejdź kolejno w Admin = > Settings (ustawienia) => Advenced (zaawansowane) => Trusted domains (zaufane domeny) i wpisz adres swojego bloga bez http:// oraz bez www. Np. blokotek.pl. Na koniec zapisz zmiany przyciskiem na samym dole.

Ustawienie to najlepiej zastosować na samym początku założenia konta na Disqusie, gdyż tak, jak pisałam - w przypadku błędu, nie będzie możliwości skasowania istniejących dyskusji, a szkoda, bo powinna być taka opcja!

Screen w języku angielskim, gdyż Disqus przeprowadza jakieś konfiguracje i język Polski nie działa.
Taki komunikat zostanie wyświetlony w miejscu formularza komentarzy na nieautoryzowanej stronie:
Teraz już znacie rozwiązanie, kiedy przez pomyłkę ten sam id komentarzy zastosujecie na kilku blogach lub ktoś wam go podkradnie ;)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.