2015/07/08

Twoja podświadomość wie lepiej, niż świadomość, co jest dla ciebie najlepsze


Jeśli oglądałeś film lub czytałeś książkę - "The Secret" (Sekret) - Rhondy Byrne, z pewnością znasz jego założenia. Nie będę tu przytaczać całego prawa, bo to nie ma sensu. Wspomnę jednak, że teoria Sekretu bazuje na podstawowym prawie Wszczechświata, które mówi, że przyciągamy do siebie wszystko to, na czym koncentrujemy swoją uwagę (myślimy) - świadomie lub nie.

Pewnie ciśnie ci się na usta pytanie, czy to w ogóle działa. Tak, działa, jednak tylko wtedy, kiedy pokonamy wewnętrznie zakorzenione stereotypy myślowe, co jest bardzo trudne. Większości ludziom to nie wychodzi i właśnie oni stanową grupę sceptyków. Jednak wcale nie mam na celu zachęcać cię do lektury, czy też sugerować, byś zmienił swoje życie, bo tak naprawdę to nie moja sprawa, jednak lubię dzielić się z innymi własnymi przeżyciami.

W tym poście opowiem ci jak za pomocą wizualizacji po długim czasie oczekiwania zaszłam w upragnioną ciążę. Z pierwszym mężem starałam się o dziecko, jednak bardzo długo nic z tego nie wynikało. On bał się odpowiedzialności, a ja nalegałam. W skrócie tak to wszystko wyglądało. Stworzyłam sobie tablicę marzeń na której przypinałam zdjęcia kobiet w ciąży, dzieci i afirmacje. Załamywałam się i zastanawiałam, dlaczego to nie działa, choć w innych sprawach wszystko sprawdzało się dość szybko. Wpadłam w depresję z rozpaczy i z powodu dręczenia psychicznego przez byłego. Nadszedł taki dzień, w którym było mi wszystko jedno, co się stanie ze mną i moim życiem, dlatego rozstałam się z nim i złożyłam papiery rozwodowe. O dziwo świat się nie zawalił, choć bardzo bałam się samotności. Jednak wolałam ją niż trwanie przy boku osoby, która mnie krzywdzi.

Wtedy wszystko zrozumiałam. Moje prośby nie zostały wysłuchane, bo posiadanie potomstwa z tym człowiekiem jeszcze bardziej skomplikowałoby moje życie. Mimo, iż byłam pewna, że chcę by stało się TO już teraz, po czasie okazało się, że mój świadomy umysł myślał zupełnie inaczej, co podświadomy i co najważniejsze - mylił się! Do teraz jestem wdzięczna, że nie uwikłałam się w problematyczne relacje z tamtym człowiekiem.

Poznałam obecnego męża. On też nie chciał mieć dzieci - przynajmniej na razie, jednak mój wewnętrzny głos krzyczał coś innego. Przez dłuższy czas również nie przydarzyło się nic szczególnego, a w momencie, w którym już zwątpiłam i postanowiłam spróbować ułożyć sobie życie bez dziecka - zaszłam w ciążę! Nie mogłam w to uwierzyć! Jednocześnie zrozumiałam, że moje ciało zablokowało się na człowieka, do którego żywiłam urazę. Załamałam się i w pewnym sensie pogodziłam, że nie zostanę matką. Jednak los wiedział lepiej ode mnie, co jest dla mnie najlepsze.

Oczywiście możesz stwierdzić, że był to zbieg okoliczności, przypadek. Jednak w całym moim życiu było setki tego typu przykładów i śmiem twierdzić, że główna teoria potęgi umysłu jest prawdziwa, jednak jeśli chodzi o szczegóły - są one różnie w zależności od osoby.

Sekret mówi, że by coś otrzymać powinieneś czuć wdzięczność za to, co już posiadasz i prosić z wiarą, że to otrzymasz. U mnie wygląda to trochę inaczej. Myślę i wizualizuję swoje pragnienia, lecz często niestety wkrada się zwątpienie i zapominam o całej sprawie, a potem dość szybko okazuje się, że jednak TO się ziściło! Dlaczego więc w poradnikach motywacyjnych zakazują nam płakać, wątpić i tęsknić? Ja zauważyłam, że rozpacz i wątpienie jest elementem tego procesu.

Kto wyobraża sobie to, czego pragnie jedynie pod kątem oczekiwania na otrzymanie, raczej niewiele osiągnie. Ten natomiast, kto wizualizuje, bo po prostu sprawia mu to przyjemność i wręcz ma wątpliwości, że to się spełni, często otrzymuje swoje "zamówienie" bardzo szybko.

Ile poradników motywacyjnych, tyle różnych teorii, nierzadko sprzecznych ze sobą, jednak ja staram się kierować w życiu uczuciami i na podstawie poznanych praw tworzyć własne, uszyte na miarę, które sprawdzają się u mnie. Być może zadziałają też u ciebie?

Poniżej zamieszczam cały film Sekret z polskim lektorem. Jeśli masz ochotę zacząć zgłębiać jego tajniki, możesz to zrobić już teraz!


A tobie, co udało się w życiu "przyciągnąć"?
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.