2015/07/24

Jak korzystać ze strony Hootsuite ?

   


  Witam w dzisiejszym poście pragnę zapoznać i przybliżyć was z internetową aplikacją Hootsuite , która jest zdatnym narzędziem do kontrolowania bloga jak i social media.Od niedawna korzystam z niej , dzięki czemu szybciej udaje mi się sprawdzać blogger i publikować tam posty.Strona sama w sobie jest bardzo prosta w obsłudze i nie wymaga jakichś kosztów za usługiwanie z niej.Natomiast daje ona wiele możliwości dzięki czemu nie trzeba "latać" z jednej strony na drugą.

1.Rejestracja 


Aby założyć konto wystarczy wejsć na stronę główną Hootsuite.com i wybrać najdogodniejszy sposób utworzenia profilu.Do wyboru mamy cztery opcje : rejestracja przez Twitter , Facebook , Google + lub utworzenie konta Hootsuite. Ja zdecydowałem się na połączenie przez Google .
  Po kliknięciu przycisku "sign in wiith google" musimy zaakceptować uprawnienia strony.

 Kolejno automatycznie nas przełącza na stronę konfiguracyjną , jeśli chcemy dodać społeczność klikamy odpowiadający przycisk do niej i łączymy się z nią.


2. Konfiguracja fanpage lub innej społeczności.


 Tuż po rejestracji przenosimy się do tej strony a tam możemy dodać własną społeczność spośród 4 najpopularniejszych (Twitter,Facebook,LinkedIn,Google) .Gdy naciśniemy przycisk pokazuje nam się okienko z naszą stroną , więc kiedy chcemy ją dodać musimy potwierdzić to klikając button "Zakończ importowanie".


3.Konfiguracja Bloggera

 Żeby podłączyć usługę blogger w Hootsuite należy przejść w panel główny na stronie. Tam natomiast w widżecie "Add a stream" klikając podkategorię aplikacje (>więcej aplikacji) otwiera nam się okno. W wyszukiwarce wpisujemy hasło "blogger" , po czym wyświetla nam się aplikacja i instalujemy ją.  Teraz możemy w pełni korzystać z usług bloggera na Hootsuite.com ! Jeśli chcecie dodać inne aplikacje wystarczy wyszukać je w katalogu , który widać powyżej. 


Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.