2015/07/26

Blokotek testuje: darmowy hosting Dejm.pl

W sieci znalazłam ofertę darmowego hostingu na stronie Dejm.pl. Oferuje on niezłe parametry, dlatego postanowiłam go przetestować. Gwarantuje 10 GB powierzchni dyskowej, 10 GB miesięcznego transferu, autoinstalator skryptów oraz kreator stron.

Na pierwszy rzut oka zniechęcił mnie wygląd strony, gdyż jest bardzo amatorski. Nie zrażając się jednak pierwszym wrażeniem (i błędnie!) postanowiłam założyć konto, darmową subdomenę oraz zainstalować WordPressa. Stworzyłam nawet tutorial obrazkowy i co?

Okazało się, że przy instalacji jakiegokolwiek skryptu za pomocą autoinstalatora lub ręcznie przez FTP, albo wygenerowanie strony przez kreator, założona strona nie wyświetla się z powodu błędu 404 i zostajemy przekierowani na stronę Hostinger.pl.

Jednym słowem strata czasu! Jeżeli myślicie nad rejestracją na Dejmie - zdecydowanie odradzam (chyba, że naprawią to wszystko).

Rzucając okiem na regulamin składający się z kilku punktów, od razu w oczy wpada nieprzychylny dla użytkownika fragment opisujący, że administrator hostingu może usuwać nieaktywne konta oraz subiektywnie bez podania przyczyny. Ten hosting, to jakiś żart...

Poniżej wrzucam poradnik obrazkowy, bo szkoda mi go usuwać. Pominę jednak opis tekstowy. Jeśli Dejm się kiedyś naprawi, może on się komuś przydać.
A czy wy mieliście już doświadczenia z tym hostingiem? Czy kiedyś on w ogóle działał?
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.