2015/07/25

Automatyczna publikacja postów na portalach społecznościowych za pomocą Hootsuite i Dlvr + 5 innych narzędzi

Promocja postów jest tak samo ważna, jak ich pisanie, gdyż to właśnie ona zagwarantuje, że dotrą one do szerszego grona odbiorców. Obecnie panuje moda na posiadanie kont na wielu portalach społecznościowych, takich, jak Facebook, Google+, Twitter, itd. Udostępnianie wpisów na każdym z nich z osobna byłoby bardzo uciążliwe, dlatego w takiej sytuacji z pomocą przychodzą nam darmowe narzędzia, takie jak Hootsuite i Dlvr. Umożliwiają one automatyczną publikację, pobierając dane z kanału RSS naszego bloga i przekazując do wybranych portali społecznościowych. Wystarczy odpowiednio skonfigurować narzędzia, by móc zapomnieć o jakichkolwiek udostępnieniach, gdyż aplikacje będą robiły to za nas.

Oczywiście w wersji darmowej opisywane narzędzia posiadają ograniczenia. W Hootsuite do automatycznej publikacji można ustawić tylko dwa portale. W Dlvr natomiast możliwe są trzy, jednak z wyłączeniem konta na Google+. Jeśli w Hootsuite chcesz wprowadzić więcej pozycji, możesz to zrobić, ale jedynie do ręcznej publikacji. W okienku wpisujesz treść i dodajesz linki, a przycisk wyślij, przesyła post do wszystkich zaznaczonych social mediów.

Konfiguracja automatycznej publikacji w Hootsuite

Wejdź na stronę Hootsuite i załóż konto. Najedź myszą na boczne wysuwane menu. Wybierz Ustawienia => RSS/Atom.
Kliknij ikonę + znajdującą się pod tytułem.
1. Wpisz adres kanału RSS swojego bloga.
2. Wybierz sieć społecznościową, w jakiej mają być publikowane wpisy.
3. Określ częstotliwość aktualizacji kanału. Najlepiej wybierz najmniejszą wartość.
4. Zdefiniuj ilość wpisów publikowanych jednocześnie.
5. Możesz dołączyć treść posta do wpisu.
6. Z listy wybierz usługę skracania linków.
7. Zapisz kanał.
Przejdź do menu Automatyczne planowanie. Wybierz ilość postów do publikacji w wybranym zakresie godzinowym. Najlepiej wybierz najwyższą wartość. Godziny ustaw na dzienne, by nie budzić nikogo w nocy ;) Poniżej zaznacz zielonymi kółeczkami dni tygodnia, w których ma odbywać się publikacja. Zapisz zmiany.


Konfiguracja automatycznej publikacji w Dlvr

Wejdź na stronę Dlvr i załóż konto. Wciśnij przycisk + Add Route.
Tabela Sources to źródła, z których aplikacja będzie pobierać dane postów. Destinations natomiast, portale, na których owe wpisy zostaną umieszczone. Wciśnij + add, by dodać źródła, skonfiguruj je i zapisz zmiany.
Możliwe źródła danych:
Portale, na których zostaną udostępnione wpisy.
Oczywiście w sieci można znaleźć jeszcze kilka innych narzędzi do automatycznego publikowania postów, jednak dwa powyższe wydają mi się najlepsze pod względem funkcji dostępnych za darmo. Jeśli jednak interesują cię pozostałe pozycje, poniżej zamieszczam linki:

Inne narzędzia do automatycznej publikacji postów w social mediach

1. Buffer

2. Tweetdeck

3. IFTTT

4. Onlywire

5. Postcron


Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.