2015/06/07

Jak zainstalować WordPressa na hostingu Cba.pl?

WordPress jest to darmowy, bardzo lubiany przez blogerów, system zarządzania treścią, którego funkcjonalność można zwiększać za pomocą wtyczek. Szablony dostępne za darmo w sieci, nadadzą mu profesjonalny design, dzięki czemu nawet początkujący webmaster ma zagwarantowany dobry start własnej działalności.

By cieszyć się możliwościami skryptu, należy najpierw znaleźć hosting, na którym zostanie on zainstalowany. Może to być serwer darmowy lub płatny. Jeśli ten pierwszy, to warto zwrócić uwagę na to, by reklamy nie utrudniały czytelnikom korzystania z serwisu, gdyż zwykle są dołączane do planu free.

W jednym z moich poprzednich poradników mogłeś przestudiować sposób instalacji WordPressa na Hostingerze. W tym natomiast przeczytasz, jak zrobić to na hostingu cba.pl

Zaloguj się do panelu administracyjnego na hostingu cba.pl. 

Tworzenie bazy danych

W menu Bazy danych kliknij + Dodaj.
Wpisz nazwę użytkownika i hasło nowej bazy, po czym zatwierdź.

Autoinstalacja WordPressa

W menu przejdź do Oprogramowanie.
Wyszukaj najnowszą, dostępną w spisie wersję skryptu i kliknij +Dodaj.
Wybierz domenę, na której chcesz zainstalować skrypt. Jeśli masz jedną, domyślnie pojawi się w okienku. Ścieżkę pozostaw pustą, chyba, że chcesz zainstalować WordPressa w innej lokalizacji (jeśli, np. na stronie głównej masz forum, a blog będzie tylko dodatkiem). Wciśnij Dodaj.
Zachowaj informacje zawarte w pierwszej żółtej ramce. Będą ci potrzebne do skonfigurowania skryptu. By przejść do tejże konfiguracji, kliknij adres swojej strony.
Przeczytaj tekst i wciśnij Zaczynajmy!
Wpisz ustawienia stworzonej bazy danych. Poniższy obrazek pokazuje, które dane przyporządkować do poszczególnych pól. Kliknij Wyślij.
Wciśnij Uruchomienie instalacji.
Wpisz dane dostępu do panelu administracyjnego WordPressa, po czym wciśnij Zainstaluj WordPressa.
Kliknij Zaloguj się.
Wypełnij formularz logowania i kliknij Zaloguj się.
Gotowe! Znalazłeś się w kokpicie.
Sprawdź skrzynkę mailową, której adres podałeś w konfiguracji WordPressa. Znajdziesz w niej wiadomość o nazwie użytkownika oraz link logowania do panelu admina.
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.