2015/05/29

Stwórz stylową wizytówkę w Photoshopie

Wizytówkę posiada każdy szanujący się bloger. Można umieścić na niej logo, adres internetowy, imię i nazwisko autora oraz jego adres mailowy. W tym tutorialu pokażę, jak nawet początkujący grafik może stworzyć stylową wizytówkę za pomocą Photoshopa, lub innego programu graficznego umożliwiającego pracę na warstwach, np. GIMP.
Gotowa wizytówka
Pusta wizytówka, którą możesz pobrać
Utwórz nowy dokument (Plik => Nowy) o białym tle i rozmiarach 250px X 400px. Kliknij na kłódkę obok warstwy Tło, by ją odblokować.
Kliknij narzędzie Kształt => Linia (powinna utworzyć się na nowej warstwie). Wybierz czarny kolor wypełnienia i grubość 1px.
Narysuj linię tak, jak pokazane jest na rysunku. Ważne jest by jeden z rogów został "odcięty" od reszty tła.
Teraz w menu Warstwa => Scal widoczne (tło i linia powinny mieć symbol oka).
Teraz wybierz narzędzie Różdżka i kliknij nią na oddzielonym linią trójkącie. Następnie wciśnij skrót Ctrl+X, co spowoduje wycięcie białego tła (możesz też kliknąć prawym przyciskiem myszy na trójkącie i wybrać Warstwa przez wycinanie).
Przejdź na zakładkę z obrazem przedstawiającym, np. kwiaty. Kliknij kolejno skróty: Ctrl+A, co spowoduje zaznaczenie obrazka, po czym Ctrl+C - jego skopiowanie.
Przejdź na zakładkę z wizytówką i wciśnij skrót Ctrl+V, co spowoduje wklejenie obrazka z kwiatami.
Sprawdź, czy warstwa z kwiatami jest zaznaczona, następnie wybierz Warstwa => Ułóż => Przesuń do tyłu, aby obrazek został przesunięty na spód.
Wybierz narzędzie kursora i przesuwaj warstwę z kwiatami tak, by ładnie wkomponowała się w wycięty róg wizytówki.
Teraz zaznacz warstwę z białym tłem wizytówki i kliknij na niej prawym przyciskiem myszy.
Wybierz Opcje mieszania.
Zaznacz okienko Nałożenie wzorku, po czym z listy Wzorek wybierz szary subtelny (by wczytać więcej wzorków użyj ikony śrubki i Dołącz wzorki). Tło wizytówki zyskało ciekawą fakturę.
Teraz utwórz nową warstwę w Warstwa => Nowa => Warstwa, lub klikając na jej ikonę w prawym panelu na samym dole. Użyj narzędzia Tekst, by dodać fantazyjne napisy. Wizytówka gotowa!
Mam nadzieję, że korzystając z powyższego poradnika udało ci się stworzyć śliczną wizytówkę. Jeśli nie - nie przejmuj się i obserwuj moje kolejne posty, bo postaram się stworzyć kilka gotowych kartek i udostępnić je do pobrania. Jedyne, co będziesz musiał wtedy zrobić, to umieścić na nich własny tekst.
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.