2015/05/09

Jak zrobić przezroczyste tło w programie Photoscape?

W internecie aż roi się od zapytań o to, jak zrobić przezroczyste tło obrazka w programie PhotoScape. Nie przedłużając odpowiem - bezpośrednio w programie się nie da, jednak ja znalazłam sposób, by niemożliwe stało się możliwe. Specjalnie w tym celu, za pomocą programu PhotoShop stworzyłam przezroczyste, puste tło o szerokości 1000px i wysokości 800px. Wczytaj je do programu i stwórz na nim swój obrazek, a zapisując w formacie .png uzyskasz zamierzony efekt.
Pobierz plik .rar

Instrukcja

1. Z linku powyżej pobierz paczkę archiwum z tłem.
2. Na pliku kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Wypakuj tutaj. Do tego celu musisz mieć zainstalowany program WinRar.
3. Na wypakowanym już pliku w formacie. png, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz kolejno: Otwórz za pomocą => Wybierz program domyślny...
4. Odznacz pole: Zawsze używaj wybranego programu do otwierania tego typu plików i wciśnij Przeglądaj...
5. Jeśli instalowałeś program Photoscape w lokalizacji zasugerowanej przez program, jego folder znajdziesz na dysku C => Program Files => PhotoScape. Kliknij ten folder.
6. Kliknij aplikację PhotoScape.
7. Sprawdź, czy jest domyślnie zaznaczona, jeśli nie - kliknij na ikonę programu. Wciśnij OK.
8. Wczytane do programu tło, mimo iż widnieje jako białe - w rzeczywistości jest przezroczyste. By je zachować musisz zapisać obrazek w odpowiednim formacie!
9. Stwórz swój obrazek. Gdy skończysz wciśnij Zapisz.
10. Odznacz pole Jakość JPEG i kliknij Zapisz Jako.
11. Zapisz jako typ: PNG i kliknij Zapisz. Jeśli zapiszesz w innym formacie - stracisz przezroczyste tło!
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.