2015/04/05

Jak założyć konto na Flickr i dodać zdjęcie?

Flickr to anglojęzyczny portal oferujący darmową przestrzeń dyskową o wartości 1 TB (czyt. terabajt), czyli ponad 1000 GB. Jest to bardzo dużo, zważywszy na brak opłat. Ja jestem na etapie poszukiwań najwygodniejszego miejsca do udostępniania zdjęć, a flickr zapowiada się bardzo obiecująco. Wypróbowałam już trzy portale, jednak żaden nie odpowiada mi w 100% gdyż:
  • Instagram - brak możliwości kopiowania zdjęć przez innych
  • We Heart It - brak możliwości usuwania własnych zdjęć
  • Pinterest - pobranie zdjęcia możliwe tylko po zalogowaniu

Flickr wydaje się nie posiadać żadnych z powyżej wymienionych ograniczeń. Fotografie możliwe są do pobrania w wielu rozmiarach.

Jak założyć konto na Flickr?

Wejdź na stronę Flickr i kliknij Sign Up.
Jako, że serwis został wykupiony przez firmę Yahoo, niezbędne jest stworzenie na nim konta. Wymagane jest wpisanie imienia, nazwiska, nazwy użytkownika, hasła, numeru telefonu, podania daty urodzin oraz płci. Po wypełnieniu formularza kliknij Utwórz konto.
Po otrzymaniu komunikatu informującego o poprawnym założeniu konta, odznacz powiadomienia o ofertach i wciśnij Rozpocznij.
Teraz wypełnij dane formularza Flickr. Wpisz imię, nazwisko i nazwę użytkownika. Wciśnij Next.
Możesz połączyć konto z Facebookiem. Jeśli nie chcesz, kliknij Take me to flickr.

Jak dodać zdjęcie na Flickr?

Menu i wszystkie opcje są w języku angielskim. Jeśli znasz go w stopniu podstawowym, dasz sobie radę. By założyć album kliknij You.
Wybierz Albums.
Teraz kliknij Upload now i wczytaj wybrane fotki.
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.