2015/04/18

Czy warto na blogu zamieszczać zdjęcia swoich dzieci?

Dziś na blogu Vademecum Blogera przeczytałam zapytanie autorki o to, czy powinna zamieszczać zdjęcia swoich pociech. Natchnęło mnie to do napisania posta na ten temat, w którym wyrażę własną opinię. 

Jak wiadomo w dzisiejszym świecie, również tym wirtualnym, na człowieka czeka mnóstwo niebezpieczeństw. Na dzieci tym bardziej, gdyż obecnie pedofilia i prześladowanie to jakaś masowa plaga. Wiele mam wrzuca fotki swoich pociech na bloga z różnych powodów. Chce się nimi pochwalić, lub zaprezentować nowe ubranko. Jeśli ty też rozważasz tą decyzję, ja osobiście, jako kobieta z krwi i kości odradziłabym ci tego typu praktyki. Jeśli nie zarabiasz na tym biznesie, to już w ogóle nie powinnaś ryzykować szczęściem swoich maluchów, gdyż prędzej czy później znajdzie się jakiś psychopata, któremu nie wystarczy popatrzenie sobie na zdjęcia. 

Co może grozić tobie i twoim dzieciom?


  • pedofilia lub porwanie - kiedy jakiś fanatyk twojego bloga spotka w realu twoje pociechy, może zrobić im krzywdę
  • krytyka - zostaniesz skrytykowana ty, jako matka, bo pozwoliłaś na coś dziecku lub ubrałaś je nie tak, jak trzeba, albo twoje dziecko zostanie szykanowane, kiedy ktoś kiedyś odkopie w necie zdjęcie, do którego można się o coś przyczepić
  • kłopoty z opieką społeczną - jeśli ktoś doszuka się czegoś odbiegającego od normy, co zostanie udokumentowane na zdjęciach, np. zaniedbane dziecko (choć tylko raz wskoczyło w kałużę) lub jakiś siniak (bo się przewróciło). Teraz dzieci odbierane są rodzicom z byle powodu!

Być może powiesz, że nadmiernie cię straszę, jednak nigdy nie wiesz, co czai się za rogiem. Twoje maleństwa są dla ciebie całym światem więc zrób to dla siebie i nie ryzykuj ich życiem, zdrowiem, czy szczęściem. Mało tego! Sama przestrzegaj dziecko przed udostępnianiem zdjęć w internecie, gdyż rówieśnicy bywają bezlitośni i mogą hejtować twojego skarba. Wiele osób z tego powodu już popełniło samobójstwo, będąc szykanowane, więc to wcale nie jest taka błaha sprawa. Wszystko, co umieszczasz w sieci, już nigdy z niej nie zniknie, lecz będzie powielane, dlatego zastanów się, czy warto to robić.

Jak wiesz powstają bajki i inne programy, które mają na celu przestrzeganie dzieci przed niebezpieczeństwem wysyłania prywatnych zdjęć do internetu. A jak powiesz dziecku, by tego nie robiło, skoro zrobiłaś to sama wcześniej i to bez jego zgody? Drogie mamy, dzieci to nie towary, by je upubliczniać, czy sprzedawać ich wizerunek. Nie bierzcie przykładu z naszych celebrytek - matek, które zarabiają na macierzyństwie. To takie nieetyczne. Jednak w czasach kultu pieniądza, nic się nie liczy: ani godność, ani prywatność, ani bycie sobą. To ty urodziłaś maleństwo i to ty masz zapewnić mu całkowite bezpieczeństwo, bez narażenia na szwank jego honoru, czy życia. Zastanów się... Może twój blog nie ucierpi na braku tego typu dokumentacji.
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.