2015/04/17

Blogger wyświetla mniejszą liczbę postów na stronie głównej, niż w ustawieniach

Drogi czytelniku. Dziś podzielę się z tobą rozwiązaniem problemu, który mi osobiście przytrafia się, co jakiś czas. Mianowicie chodzi o to, że na stronie głównej Bloggera wyświetlana jest inna - mniejsza liczba postów niż ta, która widnieje w ustawieniach.
Dzieje się tak dlatego, że długość niektórych postów jest zbyt duża, według Bloggerowych limitów i by zapobiec długiemu wczytywaniu bloga, automatycznie zmniejsza on liczbę wyświetlanych postów. Jeżeli posiadasz szablon, w którym wpisy znajdują się jeden pod drugim, nie będzie to tak widoczne. Gorzej, jeśli twój szablon obsługuje układ kafelkowy - wtedy kilku z nich brakuje.

By rozwiązać ten problem, powinieneś teraz edytować wszystkie długie posty, w których tuż po krótkim wstępie wstawić zwijanie tekstu (patrz obrazek poniżej). Niestety jak na razie nie ma innej możliwości i jeżeli posiadasz kilkaset wpisów tak, jak ja - masz do wyboru:
  • zaakceptować nierówności - co spowoduje zachwianie estetyki
  • edytować wszystkie długie posty - co potrwa parę lat
  • zainstalować szablon z postami jeden po drugim - zrezygnujesz z wymarzonego szablonu
  • ograniczyć liczbę wyświetlanych wpisów, np. do 3 (patrz obrazek powyżej) - nie będzie to zbyt ładnie wyglądać

Niestety w przypadku tego problemu, nawet instalacja szablonu z automatycznym skracaniem postów nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, bo mimo, że posty będą skrócone, to Blogger i tak tego nie dostrzeże i zmniejszy ich liczbę wyświetlaną na stronie głównej.
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.