2015/03/18

Projekt: "Ugryź Bloggera"

Blokotek nigdy jeszcze nie tworzył żadnego blogowego projektu, jednak dziś postanowił to zmienić.

Czego dotyczy projekt i jaki jest jego cel?

"Ugryź Bloggera", to wyzwanie dla początkujących osób, które dopiero założyły swój skrawek sieci na Blogspocie i jeszcze nie bardzo orientują się w opcjach przez niego oferowanych. Dzięki realizacji przedstawionego przeze mnie planu, bloger nabierze umiejętności posługiwania się panelem administracyjnym, tworzenia dobrych zdjęć, posługiwania się programem graficznym oraz wprowadzania typografii do tekstu, dzięki której stanie się on bardziej przejrzysty.

Dla kogo projekt został stworzony?

Udział w akcji wskazany jest dla początkujących blogerów, którzy niedawno założyli swoje blogi, nie mając na koncie żadnych postów, lub jeśli jest ich od kilku do kilkunastu. Przyłączyć się mogą również te osoby, które mimo sporej ilości wpisów wciąż mają problem z udoskonaleniem swojego bloga pod względem graficznym.

Jak mam rozpoznać, czy ten projekt jest dla mnie?

Jeżeli wciąż masz zainstalowany prosty systemowy szablon Bloggera, to zdecydowanie powinieneś podjąć to wyzwanie!

Jak rozpocząć pracę nad realizacją projektu?

Skopiuj jego punkty, następnie zacznij wcielać przedstawione wytyczne w życie. Każdy z nich jest linkiem do przydatnego posta z instrukcją pomocną w realizacji celu. Postępy opisuj na swoim blogu. Możesz dołączać zrzuty ekranów swojego bloga przed i po podjęciu wyzwania oraz zapraszać znajomych blogerów do wzięcia udziału w akcji.

Jakie są wytyczne projektu?

1. Modyfikuję swój szablon


2. Wykonuję zdjęcie aparatem cyfrowym lub smartfonem na potrzeby tematyki posta i poddaję je obróbce programem graficznym.


3. Tworzę treść posta z zastosowaniem typografii

a) dzielę tekst na wstęp, rozwinięcie i zakończenie (podsumowanie)
b) używam nagłówków
c) nowy wątek oddzielam akapitem
d) w treści powołuję się na czyjś post, cytat lub inne źródło inspiracji dodając do niego własną adnotację
e) w treści opisuję własne doświadczenia, czy zdanie, w formie pierwszej osoby liczby pojedynczej: "(ja) uważam, że..., moim zdaniem..., według mnie...".

Gorąco zachęcam do podjęcia wyzwania:)

Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.