2015/02/14

Dlaczego nikt nie komentuje twojego bloga?

W poprzednim bardzo wylewnym poście przeczytałeś, co zrobić, żeby nie odstraszyć swoich czytelników zmianą szablonu. Jeżeli to zrobiłeś, musisz zmagać się teraz z brakiem nowych komentarzy, gdyż jak mają oni pisać, skoro neon walący z tła daje im po oczach?

Sprawa wygląda gorzej, jeżeli w ogóle nikt nie pisze. Prawie zawsze oznacza to, że coś robisz nie tak. Lepiej powykluczaj możliwe powody:

  • blog ma nieczytelny lub brzydki szablon - czytelnikowi krwawią oczy
  • zapomniałeś włączyć możliwość komentowania :P - a gdzie guziczek?
  • twój blog ma wyłączoną opcję dostępu robotów wyszukiwarek lub osób spoza grona autorów - próżniaaaaaa
  • piszesz w taki sposób, że nikt nie ma ochoty tego czytać, a tym bardziej komentować, czyli albo nudnie, albo chamsko :D - dałeś plamę
  • opisujesz, co twój kot zjadł na śniadanie i nikogo to nie zainspirowało :P - mój nie je parówek
  • pisałeś białą czcionką i zmieniłeś czarny szablon na biały - ooo same obrazki! Super!
  • nie odpowiadasz na komentarze, które się pojawiają - czytelnik myśli, że masz go w du...żym poważaniu
W moim przypadku Blokotka nikt nie komentował... do niedawna :P No tak wyszło, że zamieszczało się suche poradniki, nie pytając nikogo o zdanie, czy potrzebę pomocy. Mówię, toć to nie możliwe, każdy czyta -  nikt nie pisze. Jedna miła osoba napisała maila, że blog jest super przydatny, co mnie mile połechtało (co za słowo!:P). 

Jeżeli i ty chcesz, żeby ludzie dali znać, że żyją nie proś ich o to, bo zrobią na przekór, lecz spytaj, jakie posty chcieliby czytać, może uruchom indywidualną pomoc w dziedzinach, które opisujesz, no i... daj się poznać czytelnikom, czyli zrób to, czego ja nie mam odwagi i płaczę, kiedy widzę statystyki. Kiedy poznają cię jako osobę, szybciej obdarzą cię sympatią i będą odwiedzać twoje poletko, chyba że masz grzywkę jak Justin Bieber, to nie ryzykuj dla własnego bezpieczeństwa, bo zrobią z ciebie mema i umieszczą na Mistrzach ciętej riposty...
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.