2015/01/18

Tworzymy przycisk z gradientem przy pomocy programu graficznego

W dzisiejszym poradniku zaprezentuję sposób tworzenia prostego przycisku z gradientem przy pomocy programu graficznego. Poniższe ilustracje z ponumerowanymi czynnościami powinny pomóc stworzyć tego typu button nawet początkującemu użytkownikowi. Posłużę się popularnym Photoshopem, jednak ty możesz użyć darmowego GIMPa lub innego, który umożliwia pracę na warstwach. Zaczynamy!

Utwórz nowy dokument w menu Plik => Nowy. Ustaw jego Krycie na 0%, co sprawi że tło będzie przezroczyste. Teraz z przybornika wybierz Zaokrąglony prostokąt i narysuj go.
Kliknij prawym przyciskiem myszy na warstwę z prostokątem, wybierz Opcje mieszania, po czym skonfiguruj style tak jak na obrazku. 
Teraz z przybornika wybierz Kształt własny i narysuj strzałkę.
W menu Edycja => Przekształć ścieżkę o 90 stopni w prawo, by skierować ją do dołu.
Następnie z przybornika wybierz narzędzie Tekstu, dostosuj jego styl po czym umieść na przycisku.
Znowu użyj Opcji mieszania, by dostosować styl, ale tym razem tekstu.
Za pomocą narzędzia Kadrowania przytnij obrazek tak, by jak najmniej było pustego tła. Kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz Kadrowanie.
Przycisk gotowy! Teraz zapisz go do formatu obrazka, najlepiej .png lub .jpg albo .jpeg, wchodząc do menu Plik => Zapisz jako...
A oto gotowy obrazek:
Jeżeli nie udało ci się stworzyć przycisku, nie przejmuj się i skorzystaj z pliku .psd (Photoshop), w którym znajdziesz gotowe warstwy. Możesz go pobrać poniżej.
Pobierz plik .psd
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.