2015/01/18

Jak wstawić czat Spot.im na bloga?

Nasza czytelniczka podała nam informację o ciekawym widżecie społecznościowym, którym jest okienko czatu. Pomyśleliśmy, że warto stworzyć instrukcję tworzenia takiego gadżetu oraz wstawiania go na bloga tak, byś i ty mógł z niego skorzystać. Na wstępie warto zaznaczyć, że niestety nie jest on polskojęzyczny, jednak może w przyszłości się to zmieni. Widżet oferuje wymianę linkami, filmami, zdjęciami w ramach stworzonej społeczności oraz dyskusję w czasie rzeczywistym z nielimitowaną liczbą użytkowników zupełnie za darmo. Możliwe jest również skorzystanie z aplikacji na Androida. No więc zaczynamy!

Wejdź na stronę Spot.im. Kliknij Add Spot.im to your site.
Następnie wybierz konto jednego z czterech portali społecznościowych, by utworzyć konto.
My wybraliśmy Twittera. Autoryzuj aplikację.
Wpisz swój adres E-mail i powtórz go. Kliknij Submit.
Teraz czas na konfigurację widżetu w panelu administracyjnym. Wpisz nazwę społeczności oraz wybierz kategorię, do której się zalicza.
Dodaj język polski do listy dozwolonych. Jeżeli jakiś obcokrajowiec napisze na czacie w języku innym, niż dozwolone - wiadomości te zostaną automatycznie usunięte, by nie zaśmiecać czatu. Wybierz Polish i kliknij Add. Wgraj logo społeczności oraz określ położenie widżetu.
Wybierz dolny lewy lub prawy róg strony. Zaznacz kolor dominujący w wyglądzie czatu. Na koniec wciśnij Save and generate code.
Skopiuj wygenerowany kod.
By przejść do panelu admina kliknij Manage Spot.
Teraz zaloguj się do panelu admina na Bloggerze (jeśli to tam masz bloga). Wejdź w menu Szablon =>Edytuj kod HTML i wklej kod tak, jak jest pokazane na obrazku.

UWAGA!. Kodu nie wklejaj do gadżetu HTML/JavaScript, gdyż system widżetu pokaże ostrzeżenie, że kod nie został umieszczony prawidłowo.

Tak wygląda okienko czatu po rozwinięciu.
W panelu admina widżetu sprawdź Status. Jeżeli widnieje zielony ptaszek - kod został zamieszczony poprawnie.
To wszystko! Od teraz twoi czytelnicy mogą dołączać do twojej społeczności za pomocą przycisku Join widniejącym w górnej prawej części okienka czatu. Miłej konwersacji!
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.