2015/01/21

Jak umieścić czat Chatango na bloga?

Chatango jest jednym z najlepszych darmowych czatów, który można umieścić na swojej stronie ww lub blogu. Posiada on opcje moderacji oraz możliwość dostosowania koloru interfejsu. Użytkownicy mogą rozmawiać w oknie głównym, a także skorzystać z prywatnych wiadomości. W zależności od ustawień - by zapobiec spamowi - można zablokować wyświetlanie linków. Użytkownicy oprócz treści, do wyboru mają również obrazy i filmy. Dostępne animowane emotikony uprzyjemnią rozmowę, a licznik osób, które są aktualnie na czacie pozwoli zorientować się w ich ilości. Niestety jak na razie widżet dostępny jest w angielskiej wersji językowej, jednak jego obsługa jest bardzo intuicyjna i nie powinna sprawiać nikomu problemów.

By wstawić widżet na bloga, przejdź na jego stronę i kliknij Get Started.
Wybierz kolor okienka oraz rodzaj widżetu: okienko, pasek w formie karty u dołu strony lub animowany pasek z wiadomościami.
Dostosuj ustawienia czatu. Opcje objaśnione są na ilustracji poniżej.
Wpisz nazwę swojej grupy i kliknij Create Group.
Teraz kliknij Sign up, by zarejestrować się i wypełnij formularz.
Na koniec skopiuj kod widżetu, wejdź do panelu admina na Bloggerze (jeśli to tam masz bloga) => Układ = > Dodaj gadżet HTML/JavaScript i wklej go do okienka treści, na koniec Zapisz.
Gotowe! Teraz ty i twoi czytelnicy mogą rozpocząć już dyskusję!
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.