2014/12/04

Jak założyć stronę na Weebly?

W tym poradniku pokażemy ci, w jaki sposób założyć stronę na Weebly oraz jak posługiwać się edytorem typu "przeciągnij i upuść".


Na początek wejdź na stronę Weebly, w prawym górnym rogu wybierz język Polski i przejdź do formularza rejestracyjnego.
Kiedy już się zalogujesz, kliknij pomarańczowy przycisk Dodaj stronę.
Kliknij Witryna, jeśli chcesz, by była to strona www.
Teraz pora na wybór szablonu oraz motywu kolorystycznego. Jako, że my tworzymy fanpage gostka, który gra Kena w teledysku All about that bass - wybierzemy lalkowy kolor różu. Na koniec kliknij pomarańczowy przycisk Wybierz.
Teraz podaj adres, pod którym będzie widnieć strona - oczywiście z subdomeną weebly.com. W tym celu zaznacz i uzupełnij pierwsze okienko. Jeśli posiadasz własną domenę .pl - zaznacz okienko trzecie. Kliknij pomarańczowy przycisk Kontynuuj.
Przeszliśmy do edytora strony. Teraz kliknij w tekst nagłówka i zmień go na własny.
My umieszczamy teledysk z YouTube. Jeśli ty też zamierzasz - skopiuj adres filmiku z paska przeglądarki, przeciągnij moduł YouTube na swoją stronę, po czym kliknij na filmik i wklej skopiowany link.
Teraz edytuj tekst na stronie. Kiedy wpiszesz własny, pojawi się przybornik z narzędziami edycji, który możesz wykorzystać.
Jeśli chcesz wstawić przycisk możesz to zrobić, również przeciągając odpowiedni moduł. Nasz szablon już posiada gotowy button, a my poprzez kliknięcie na niego - zmienimy jedynie jego kolor.
Nasz przycisk ma odsyłać do adresu Instagrama naszego "aktora" z teledysku. Wpisujemy url i klikamy Zapisz.
W naszym szablonie widnieje zdjęcie jakichś tam kwiatków, a my chcemy zmienić je na super zdjęcie naszego Kena najlepiej z gołą klatą (a co:P), W tym celu klikamy na fotkę, po czym wybieramy Edytuj zdjęcie. Przesyłamy zdjęcie na serwer i gotowe.
Przy filmiku chcemy dodać tekst, więc przeciągamy odpowiedni moduł.
Zmieniamy rozmiar filmiku na mniejszy. Klikamy na niego, po czym wybieramy opcję zaawansowaną ustawień.
Teraz tworzymy kolejną stronę naszej witryny w menu Strony. Dodajemy moduł Galeria, po czym zmieniamy ustawienia zdjęć tak, by nie były przycinane, gdyż głowa naszego Kena została ucięta.
W menu Projektuj wybieramy opcję Zmień zdjęcie w tle i umieszczamy słodką focię naszego Kena goszczącego się z Barbie przy stole dla lalek. Wybieramy opcję rozciągnięcia, by zdjęcie widniało na całej stronie.
Na ostatniej stronie wstawiamy moduł Formularz Kontaktowy, tak by czytelnicy mogli do nas napisać. Po wstawieniu modułu nazwy pól są anglojęzyczne, dlatego powinieneś kliknąć na nie i zmienić na polskie.
Nasza strona jest gotowa. Wstawiliśmy jeszcze prywatną galerię "aktora" w formie slajdera oraz forum. Teraz czas opublikować witrynę. W prawym górnym rogu kliknij pomarańczowy przycisk Publikuj, po czym zaznacz pierwszą opcję i wpisz jeszcze raz adres, pod jakim ma widnieć strona. Kliknij Kontynuuj.
Przepisz kod widniejący na obrazku i wciśnij pomarańczowy button.
Gotowe! Strona już widnieje w sieci pod adresem, który wpisałeś wcześniej.
Jeśli chcesz zobaczyć jak Blokotkowi wyszła cała strona, kliknij na przycisk poniżej:
Demo
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.