2014/11/14

Niektóre miniatury postów na stronie głównej Bloggera nie wyświetlają się

Jeden z naszych czytelników zwrócił uwagę, że przy instalacji naszego szablonu Immortal, miniatury na stronie głównej bloga na Bloggerze nie wyświetlają się. Wspólnie szukaliśmy rozwiązania i okazało się, że odpowiedź jest dosyć prosta. Błąd ten może pojawić się w każdym szablonie, dlatego nie myśl sobie, że nasze są wadliwe :P

Wejdź do edycji posta, przejdź do trybu HTML i wyszukaj adres linka do obrazka w znaczniku href oraz src. Jeżeli któryś zaczyna się od https:// zamień go na http:// i to wszystko!
W ten sposób możesz zaktualizować stare posty, jednak przy dodawaniu nowych zwróć uwagę, by po dodaniu obrazka za pomocą przycisku "Wstaw obraz", przejść do trybu HTML i sprawdzić, czy link znowu nie zaczyna się od nieszczęsnego https://. Jeśli tak, zmień go, gdyż w przeciwnym razie twoje miniaturki na stronie głównej do danego posta znów nie będą się wyświetlać!

Błąd ten występuje bardzo często, dlatego jeśli Blokotek ci pomógł - lajkuj do tego posta. Być może twoi znajomi mają ten sam problem, a ty podsuniesz im podpowiedź.
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.