2014/10/09

Dlaczego warto używać notatnika przeglądarki Maxthon?

Dobry bloger przed napisaniem posta wyszukuje interesujące go informacje oraz odpowiednio je segreguje, by potem na ich podstawie napisać artykuł. W jednym z wcześniejszych wpisów, podpowiedzieliśmy w jaki sposób możesz porządkować internetowe źródła za pomocą aplikacji Pocket. Teraz natomiast postaramy się przekonać cię, dlaczego warto używać notatnika przeglądarki Maxthon, skoro takowy posiada chociażby Opera.

Jak zauważyłeś Blokotek pełen jest rozmaitych kodów, i to właśnie notatnik Maxthon umożliwia nam ich bezpieczne przechowywanie. Dlaczego bezpieczne? Gdyż posiada on opcję zablokowania notatki tak, iż niemożliwe jest, by przez pomyłkę zmodyfikować lub usunąć jej treść. Możliwe jest to dopiero po jej odblokowaniu. Poza tym, ważna jest automatyczna synchronizacja na koncie Maxthona, dzięki czemu dostęp do notatek uzyskasz na dowolnym urządzeniu po zalogowaniu. Nie musisz już pamiętać o zapisywaniu. Jednym słowem notatki są zawsze tam, gdzie ty, posegregowane na kategorie oraz oznaczone odpowiednim kolorem. Wszystko to powoduje, że praca z notatnikiem to czysta przyjemność.

Zdajemy sobie sprawę, że być może istnieją bardziej zaawansowane notatniki, takie jak chociażby One Note Microsoftu, jednak trzeba odrębnie go instalować. Oczywiście Blokotek używa również jego do bardziej zaawansowanych projektów, gdyż umożliwia on umieszczanie wycinków zrzutów ekranu oraz rozbudowane narzędzia edycji, takie jak: kolor i rodzaj czcionki, pogrubienie, pochylenie itd. Notatnik Maxthona nie posiada niestety aż tak zaawansowanych opcji, jednak cały czas jest rozwijany i jak na darmowe narzędzie gromadzenia notatek w przeglądarce jest świetny!Przeglądarkę Maxthon wraz z notatnikiem możesz pobrać ze strony producenta.

Pobierz przeglądarkę Maxthon


Jeśli masz już doświadczenia z opisywanym notatnikiem, podziel się opiniami w komentarzu. Być może używasz innego dobrego narzędzia? - podziel się nim!
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.