2014/09/28

Jak wyświetlić obrazek w oryginalnym rozmiarze w poście na Bloggerze? [TUTORIAL]


Często pojawiającym się problemem odnośnie obrazków umieszczanych na Bloggerze jest to, że nawet po wyborze opcji oryginalny obraz, ten i tak wyświetla się w mniejszym rozmiarze. Błąd ten dotyczy tylko dużych formatów powyżej 1600 px. Być może szerokosć twojego bloga jest duża i możesz sobie pozwolić na wyświetlanie ilustracji w pełnym rozmiarze. Czy to jest możliwe? Tak i my mamy na to sposób!

Dodaj obrazek do treści posta standardową metodą, czyli poprzez ikonkę zdjęcia. Następnie przełącz edytor posta do trybu HTML i w linku do ilustracji (są 2: jeden odpowiada za wyświetlanie w poście, drugi za jego powiększenie w widoku LightBox po kliknięciu) zmień obydwie wartości s640 lub s1600 (zależnie co, ci się tam pojawi) na s0.


Przykład:

Przed zamianą

<a href="http://4.bp.blogspot.com/-GJJ0ytFTxdU/VBg76LXS0HI/AAAAAAAAEpA/ce955ygDUjc/s1600/obrazek.png" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"><img border="0" src="http://4.bp.blogspot.com/-GJJ0ytFTxdU/VBg76LXS0HI/AAAAAAAAEpA/ce955ygDUjc/s1600/obrazek.png" /></a>

Po zamianie

<a href="http://4.bp.blogspot.com/-GJJ0ytFTxdU/VBg76LXS0HI/AAAAAAAAEpA/ce955ygDUjc/s0/obrazek.png" imageanchor="1" style="margin-left: 1em; margin-right: 1em;"><img border="0" src="http://4.bp.blogspot.com/-GJJ0ytFTxdU/VBg76LXS0HI/AAAAAAAAEpA/ce955ygDUjc/s0/obrazek.png" /></a>

To wszystko! Teraz po publikacji posta obrazki będą wyświetlane w rzeczywistych rozmiarach bez potrzeby klikania na nie.

Co jednak, jeśli ilustracje przez ciebie umieszczane w postach są duże, a ty zmieniłeś szablon na taki, który jest węższy i zdjęcia "wystają" na boczny sidebar? Nie martw się. Możesz automatycznie zmienić wszystkie rozmiary obrazków, określając w arkuszu stylu nowego szablonu, do maksymalnie jakiej szerokości mają one być wyświetlane.


By to zrobić wejdź w menu Szablon => Dostosuj => Zaawansowane => Dodaj arkusz CSS
Nstępnie w okienko wklej kod:
.post-body img {max-width:500px}

Gdzie 500px to maksymalna szerokość w której ma widnieć obrazek, niezależnie od tego, o ile jest szerszy od oryginału.
Po wklejeniu kodu kliknij ENTER i odblokuje się możliwość wciśnięcia przycisku Zastosuj do bloga. Kliknij go i gotowe! Wszystkie obrazki już powinny wyświetlać się prawidłowo!
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.