2014/09/23

Jak porządkować notatki z aplikacją Pocket? [TUTORIAL]


Każdy porządny blogger przed napisaniem posta gromadzi notatki, które posłużą mu za pomoc w opracowaniu określonego zagadnienia. Jak dobrze wiemy, podczas segregowania ważnych informacji zaczerpniętych z internetu o bałagan nietrudno. Mnóstwo zakładek w przeglądarce, wycinków przesłanych na skrzynkę mailową, czy też teksty zapisane w Notatniku. Wszystko rozrzucone w wielu miejscach. I jak tu o dobrą organizację?

Na szczęście dla takich zbieraczy powstała aplikacja Pocket w wersji zarówno dla Androida, jak i na komputer. Dzięki niej zapiszemy w chmurze wszelkie ważne dla nas strony internetowe, linki, teksty, obrazy, muzykę, czy filmy. Dzięki takiemu rozwiązaniu uzyskamy dostęp do naszych treści na każdym urządzeniu, po zalogowaniu na konto. Możliwy jest zapis z przeglądarki, poczty mailowej, oraz z ponad 500 aplikacji. Wszystko za sprawą jednego kliknięcia w ikonkę kieszonki. Mało tego. Każdy wpis możemy otagować, co pozwoli nam szybciej odnaleźć potrzebną informację, przyporządkowaną do odpowiedniej kategorii. Taka segregacja uporządkuje nasze notatki.

Czemu akurat Pocket? Gdyż oferuje on szybki powrót do zapisanych i raz wczytanych danych w dowolnym momencie, nawet bez dostępu do internetu. Poza tym jest poręczny, szybki i wygodny w użyciu, a przede wszystkim darmowy!

Warto, by każdy szanujący się blogger korzystał z tego typu aplikacji, która pomoże mu uszeregować potrzebne informacje, a co za tym idzie zwiększyć szybkość działań mających na celu stworzenie artykułu.

Blokotek korzysta z poręcznej kieszonki i może śmiało ją polecić swoim czytelnikom. Jeśli już rozpoczęliście przygodę z tą aplikacją, podzielcie się z nami swoimi spostrzeżeniami w komentarzach. Miłego korzystania!
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.