2014/08/07

Na jaki temat pisać bloga? - 10 niekonwencjonalnych propozycji


Chcesz założyć bloga, jednak nie wiesz, jaki temat wybrać? Większość z nich jest już "oklepana", dlatego pozwól, że przedstawię ci swoje niekonwencjonalne pomysły. Warto przecież się wyróżniać i... zaskakiwać. Nie ma to jak "kontrowersyjny" temat. Zaczynamy!

1. Opisy produktów z Biedronki - niech każdy wie, które z nich są warte zakupu. Czemu akurat z Biedronki? Bo każdy tam kupuje :P Poza tym część rzeczy ma dobrą jakość, a część bardzo kiepską, więc czytelnicy z pewnością będą ci wdzięczni, zanim zdecydują się na kupno odkurzacza ;)

2. Skany rysunków dziecka - stwórz portfolio twórczości swego szkraba.

3. Tytuły filmów i czas, w którym pojawiają się rozbierane sceny - przyciągniesz większą część męskiej społeczności, bo zamiast szukać, po prostu sprawdzą u ciebie, gdzie i kiedy znaleźć gołą kobitkę ;)

4. Podsłuchane rozmowy, np. w miejscach publicznych - to ciekawy i śmieszny temat, przecież ploteczki właśnie takie są. Szczególnie, kiedy rajcują kobietki, można nasłuchać się niestworzonych rzeczy, którymi warto podzielić się z innymi.

5. Wyszczególnianie niekorzystnych punktow w regulaminach rejestracji w serwisach internetowych - przestrzegając internautów przed działaniami, które mogą im zaszkodzić. Np. mało kto wie, że płatność "smsem" skutkować może automatycznym pobieraniem opłat za codzienne "wiadomości", czy "wróżby". Czytelnicy będą ci bardzo wdzięczni, jednak czeka cię dłuuugie ślęczenie nad litanią tekstów. Obnaż występki cwanych administratorów portali.

6. Fotografie i opisy najbrzydszych, zaniedbanych miejsc - z wielu z nich można się pośmiać, np. ze zdezelowanej kanapy ustawionej na przystanku autobusowym :D. Prosty temat, bo w Polscie zaniedbanych miejsc niestety nie brakuje.

7. Opisy nieuczciwych praktyk królujących w reklamach - wyciągnij na swiatło dzienne naciągane działania, które stosują firmy, by przedstawić swoje produkty w jak najkorzystniejszy sposób. Niech każda kobieta wie, że farbując włosy nie uzyska efektu pokazanego na opakowaniu, gdyż tam modelka ma perukę, lub że tusz do rzęs nie uczyni z nich firanek, bo użyto w reklamie sztucznego produktu. Uważaj jednak na przytaczanie konkretnych przykładów. Staraj się uogólniać, bo chyba nie chcesz podzielić losu kolesia, który napisał, że nie smakowały mu parówki, a ich producent wytoczył mu proces o odszkodowanie, gdyż rzekomo odstraszał klientów.

8. Wyłapywanie i publikowanie kadrów przedstawiających niescisłości w filmach, np. odbicie mikrofonu w szybie samochodu. Coś na kształt ślepej kliszki z Wirtualnej Polski - obnaż niedoskonałości produkcji filmowych i pokaż czytelnikom, że jesteś bardziej spostrzegawczy, niż ludzie, który je zrobili.

9. Opisy wpadek, gaf swoich i innych - śmieszne momenty warto opisać i pozwolić pośmiać się z nich czytelnikom.

10. Opisy prawa człowieka... na codzień - temat ciekawy i przydatny, lecz niestety wymagający pewnej prawnej wiedzy. Wyprowadź z błędu czytelników, którzy myślą, że jeśli w sklepie wisi kartka "reklamacji nie przyjmujemy", sprzedawca może rzeczywiście "zbyć" klienta.

Mam nadzieję, że podobały ci się moje pomysły. Jeśli masz inny, podziel się nim w komentarzu.
Szablon stworzony z przez Blokotka. Wszelkie prawa zastrzeżone.